Premiera studencka baletu Pinokio

• Opera Bałtycka po raz kolejny organizuje premierę studencką, dedykowaną studentom  wyższych uczelni artystycznych Trójmiasta.

Premiera studencka baletu Pinokio odbędzie się 12 marca 2017 roku o godz. 17:00.

Dla studentów przygotowaliśmy bilety w specjalnej cenie - 20 złotych. Po spektaklu zapraszamy na dyskusję poświęconą naszej inscenizacji.

Spotkanie poprowadzi dr Aleksandra Zając-Kiedysz - wykładowca Państwa uczelni oraz Studium Wokalno -Aktorskiego w Gdyni. Zaproszenie do dyskusji przyjęli: prof. Warcisław Kunc - Dyrektor Opery Bałtyckiej, Wojciech Warszawski - kierownik baletu Opery Bałtyckiej, Izabela Sokołowska­ Boulton- zastępca kierownika baletu Opery Bałtyckiej oraz tancerze naszego zespołu.

Nasi goście opowiedzą o doświadczeniach w pracy nad spektaklem premierowym, m.in. współpracy z cenionym włoskim choreografem, komediowej stronie opowieści o pajacu Pinokio . Postaramy się odpowiedzieć na pytania: co i w jaki sposób wyraża taniec? Jaka jest dzisiejsza kondycja baletu? Tancerzy zaś zapytamy o to, czy wyzwaniem były dla nich figury akrobatyczne.

Wszelkich   informacji  udziela  Katarzyna  Gigiewicz,  specjalista ds. promocji, tel.: 503183052, e-mail: katarzyna.gigiewicz@operabaltycka.pl