Konkurs Czerwonej Róży 2020

Przedstawiamy informacje na temat kolejnej edycji Konkursu Czerwonej Róży 2020 w kategoriach: najlepszy student i najlepsze koło naukowe uczelni województwa pomorskiego.

Informacje o samym konkursie: Czerwona Róża to symbol piękna, doskonałości i miłości. Pod tym hasłem kryją się także bogate tradycje pomorskiego środowiska akademickiego. Od 56 lat niezwykle prestiżowa statuetka „Czerwonej Róży” trafia do rąk wybitnych, najbardziej wyróżniających się
studentów. A historię konkurs ma bogatą...
Każdy z nas słyszał o legendarnym studenckim Klubie Studentów Wybrzeża „Żak”, który od 1957 roku przyciągał ludzi swoją twórczą mieszanką. Studenckie teatry, kabarety, Dyskusyjny Klub Filmowy, klub jazzowy - prawdziwa wylęgarnia talentów. W sentymentalnych opowieściach pokolenia naszych rodziców często pojawiają się obrazki artystycznego życia skupionego w murach ówczesnego Żaka. To właśnie tam narodziło się Stowarzyszenie Czerwonej Róży, które kultywuje najlepsze wartości pomorskiego środowiska akademickiego do dziś.
Nagrodę Czerwonej Róży na początku wręczano poetom, pisarzom, później także młodym naukowcom i politologom. Dziś laureaci pierwszych edycji konkursu są znanymi lekarzami, inżynierami, artystami, biznesmenami i politykami. Po pewnym czasie konkurs zniknął, miał w swojej historii przerwę. Jednak w 1999 roku, udało się go reaktywować.
Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. By wygrać, trzeba mieć talent,
być zdolnym i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia ocen, ale także aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinach społecznej, sportowej i artystycznej.
Na laureatów, poza splendorem i przepustką do kariery, którą daje statuetka Czerwonej Róży, czekają również cenne nagrody. Najlepszy student może przesiąść się z komunikacji miejskiej do własnego samochodu, a pozostali zwycięzcy podreperują swój budżet.

Informacje na temat poprzednich edycji Konkursu Czerwonej Róży

Regulamin konkursu Czerwonej Róży 2020

Konkurs Czerwonej Róży 2020 - nagrody i harmonogram

Formularz zgłoszeniowy koło naukowe

Formularz zgłoszeniowy student

 

Regulamin Konkursu, komunikat oraz wzory formularzy zgłoszeniowych (wnioski) znajdują się również w dziale “Dokumenty do pobrania” na stronie Stowarzyszenia Czerwonej Róży www.czerwonaroza.org.pl.

Termin zgłaszania kandydatur na etapie uczelnianym upływa w dniu 11 marca 2020 r. do godz. 15.00 (środa).
Składane wnioski (studenci, koła naukowe) powinny być wcześniej zaakceptowane przez Prodziekana ds. kształcenia Wydziału.

Nagrodami w Konkursie będą:
- samochód osobowy dla najlepszego studenta,
- 12.000 zł dla najlepszego koła naukowego,
- nagrody dodatkowe ufundowane przez instytucje lub osoby prywatne.

Harmonogram tegorocznej edycji Konkursu:
17.03.2020 r.(wtorek) - publiczna prezentacja finalistów z poszczególnych wydziałów PG przed Komisją Konkursową PG (Prodziekani wszystkich wydziałów),
17.03.2020 r.(wtorek) - posiedzenie Komisji Konkursowej i wybór laureatów etapu uczelnianego,
3.04.2020 r.(piątek) - termin dostarczenia dokumentów nominowanych z PG do biura organizacyjnego Stowarzyszenia Czerwonej Róży,
11.05.2020 r.(poniedziałek) - publiczna multimedialna prezentacja finalistów Konkursu (w Auli UG),
15.05.2020 r.(piątek) - zamknięte posiedzenie Kapituły Konkursowej (w UG),
17.05.2020 r.(niedziela) - otwarta uroczysta Gala Konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (w Auli UG).