6. Ogólnopolska studencka Konferencja Akustyków OSKA 2019

Organizatorzy zapraszają na 6. Ogólnopolską studencką Konferencję Akustyków OSKA 2019. Konferencja organizowana jest przez studentów koła Naukowego Akustyki Architektonicznej w AGH, przy współpracy ze Studenckim Kołem Akustyków  z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Konferencja skupia studentów-pasjonatów podejmujących tematy ściśle związane z akustyką i jest jedynym tego typu wydarzeniem w skali kraju. Historia konferencji sięga roku 2013, czyli jej pierwszej poznańskiej edycji, kiedy inicjatywa okazała się być słuszną i z każdym kolejnym rokiem podejmowana była z coraz większym obustronnym zaangażowaniem. Obecnie, w roku 2019, Konferencja jest rozpoznawalna wśród studentów kierunków Akustyka, Inżynieria Akustyczna, Realizacja Dźwięku i pokrewne do tego stopnia, że liczba uczestników wynosi około 100  osób,  a  oprócz  nich  przyciąga  także  tzw.  „ludzi  z  branży"  niekoniecznie  powiązanych z tematyką bezpośrednio przez instytucje naukowe.

W tym roku, Konferencja odbędzie  się w  Kielcach w  Centrum  Kongresowym w terminie 07.03-09.03.2019 i pierwszy raz zorganizowana zostanie w formie łączonej z wystawą producentów Digital Stage Europe. We współpracy z Targami Kielce, organizatorem o bardzo dobrej renomie nie tylko w Polsce, zamierzamy stworzyć niepowtarzalne wydarzenie - konferencję naukową o szeroko pojętej tematyce akustyki połączoną z targami sprzętu audio-video. W ten sposób, nasi uczestnicy mają szansę zaprezentować  się  nie  tylko  przed  kolegami  i  koleżankami, ale także przed potencjalnymi pracodawcami. Już w  tym  momencie  jesteśmy  wspierani m.in. przez Świętokrzyski Urząd Wojewódzki, Instytut Akustyki Państwowej Akademii Nauk, Polskie Towarzystwo Akustyczne czy Polską Sekcję Audio Engineering Society, którzy zauważają potencjał wydarzenia i pomagają nam w jego organizacji. Na samej Konferencji należy spodziewać się ponad 50-ciu prac, polsko- i anglojęzycznych, których charakter wykracza daleko poza projekt studencki, a sięga poziomowi prawdziwych prac badawczych czy komercyjnych. W tej edycji pierwszy  raz  uczestniczyć  będą także  osoby  zajmujące  się  produkcją muzyki. W programie przewidywane są sesje odsłuchowe powstałych materiałów i ich ocena. Dla twórców jest to zupełnie unikatowa w skali kraju okazja by przedstawić swoje prace na forum publicznym, tak samo jak unikatowe jest to dla pozostałych uczestników, by tego rodzaju prace usłyszeć w tak szerokim gronie, przy takiej liczbie specjalistów.

Ze względów organizacyjnych, proszę o potwierdzenie ewentualnego przybycia na Konferencję OSKA 2019 na adres mailowy kontakt@oska.edu.pl.