Ankieta U-Multirank: ponowna prośba o wypełnienie ankiety

Szanowna Studentko / Szanowny Studencie,

Kilka tygodni temu 500 studentów kierunku Oceanotechnika i prawie 300 studentów kierunku Transport otrzymało zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie U-Multirank. Jeśli została przez Was wypełniona, dziękujemy za podjęty trud, jeśli nie, prosimy o przesłanie Waszej opinii w ciągu kilku najbliższych dni, ponieważ termin wypełniania ankiet zbliża się do końca.

U-Multirank to nowy, ukierunkowany na użytkowników i wielowymiarowy, ranking uczelni wyższych i szkół pomaturalnych na świecie. Zawarte w nim dane obejmują informacje na temat działalności badawczej, nauczania, wymiaru międzynarodowego, transferu wiedzy oraz działalności na poziomie regionalnym. Jest to ranking niezależny, który w pierwszych latach swojego funkcjonowania jest dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej.

To nowe i jedyne w swoim rodzaju narzędzie służące do porównywania wyników uczelni z całego świata zawiera dane dotyczące ponad 1200 instytucji szkolnictwa wyższego, 1800 wydziałów oraz 7500  programów studiów z 80 krajów. Ranking służy porównywaniu możliwości europejskich instytucji szkolnictwa wyższego pod względem roli, jaka odgrywają w społeczeństwie, oraz wkładu, jaki mogą wnieść w rozwój społeczny i gospodarczy w Europie. U-Multirank to doskonała metoda rozpowszechniania tego rodzaju informacji: jest dużo bardziej kompleksowy i nastawiony na użytkowników niż jakikolwiek inny ranking, wyraźniej pokazuje wyniki dużo większej liczby uczelni i dzięki temu pozwala lepiej ocenić ich potencjał pod względem zwiększania wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy. Zawarte w rankingu informacje mogą być bardzo cenne dla polityków, studentów i samych uczelni.

W roku akademickim 2018/2019 roku Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa bierze udział w ankietyzacji. Prosimy o wypełnienie ankiety pod podanym adresem, posługując się indywidualnym kodem. Ankieta ocenia generalnie usługi edukacyjne danej uczelni / wydziału.

Ankiety będą dostępne do wypełnienia w dniach 26.11.2018-31.01.2019.

Z góry dziękujemy za udział w ankietyzacji.

Poniżej oryginalny list intencyjny.

Z poważaniem,

Tomasz Stecewicz

Koordynator ds. dokumentacji studiów

Dear Student,

some weeks ago you received an invitation for taking part in the student survey of U-Multirank. If you did thank you very much for taking part, if not please give us your opinions within the next days, the survey will be closed soon.

One of the major purposes of U-Multirank is to help prospective and mobile students to make an informed choice in selecting their university. In contrast to existing global rankings - that focus mainly on research indicators - U-Multirank has a strong emphasis on teaching and learning. Measuring the quality of degree programmes, the views and assessments of their learning experience by current students is an important source of information for prospective students and those who want to change their university.

Data privacy is guaranteed. We will not ask for your (email) address and your address will not be linked with your answers. In the beginning of the survey you we will informed about our data security. In order to start the questionnaire please click “I agree to the processing of my personal data in accordance with the information provided herein”.

The questionnaire is available online in English, Chinese, French, German, Greek, Italian, Persian, Polish, Russian, Spanish, Turkish and Ukrainian.

You can access it at:

Your personal password is: (indyvidual cade for all participants)

If you have any questions on the project or the questionnaire (including technical questions), please contact:

U-Multirank team (info@umultirank.org)

With kind regards,

Prof. Dr. Frank Ziegele (CHE) and Prof. Dr. Frans van Vught (CHEPS)

U-Multirank Project leaders