Doktorantka PG stypendystką Acoustical Society of America

Dominika Witos-Okrasińska z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej została stypendystką Amerykańskiego Towarzystwa Akustycznego (ASA). Doktorantka, której rozprawa doktorska powstaje pod kierunkiem prof. Grażyny Grelowskiej z Katedry Hydromechaniki i Hydroakustyki, otrzymała jednorazowe stypendium w wysokości 750 dolarów.

– Dodatkiem do nagrody pieniężnej jest trzyletnie członkostwo w ASA. Zapewnia ono między innymi dostęp online do obszernej bazy publikacji Journal of Acoustical Society of America – mówi Dominika Witos-Okrasińska, w ramach swojej pracy doktorskiej zajmująca się teledetekcyjnymi metodami monitoringu środowiska morskiego.

Amerykańskie Towarzystwo Akustyczne to międzynarodowa organizacja naukowa trudniąca się badaniami i rozpowszechnianiem wiedzy dotyczącej akustyki i jej praktycznych zastosowań. Przyznaje ona także stypendia i granty konferencyjne oraz organizuje sympozja poświęcone tej dziedzinie. Powstała w 1929 roku organizacja zrzesza tysiące naukowców z całego świata.

źródło: www.pg.edu.pl