Grupa PCC na Politechnice Gdańskiej!

Grupa PCC to międzynarodowa struktura kapitałowa, w której skład wchodzi kilkadziesiąt spółek operujących w trzech ważnych gałęziach gospodarki. Należą do nich: chemia, energia i logistyka. Organizacje w obrębie Grupy PCC to zarówno jednostki biznesowe prowadzące działalność produkcyjną, jak i firmy usługowe, działające równocześnie na potrzeby rynku zewnętrznego. Grupa PCC jest centralnie zarządzana przez niemiecką firmę PCC SE, która skupia w swoich strukturach 80 spółek, działających w 39 lokalizacjach, rozmieszczonych w 17 krajach świata.

Główne elementy strategii PCC SE to rozwój poszczególnych dywizji biznesowych, poprzez wykorzystanie potencjału nowych segmentów rynku, oraz dywersyfikacja portfolio produktowego zgodnie z aktualnymi trendami konsumenckimi. Każdego dnia, prawie trzy tysiące specjalistów pracuje nad stabilnym wzrostem i rozwojem swoich organizacji, sprawiając że Grupa PCC rośnie w siłę, budując solidną platformę biznesową dla wszystkich kontrahentów zainteresowanych rzetelną i długofalową współpracą.

W związku z otrzymaniem tytułu Ambasador Polskiej Chemii przez jedną ze spółek – PCC Rokita, firma organizuje warsztaty w całej Polsce dedykowane Studentom.

Wyróżnienie tytułem "Ambasadora Polskiej Chemii" przyznawane jest osobom, instytucjom, przedsiębiorstwom lub organizacjom, za skuteczną promocję pozytywnego wizerunku branży chemicznej , która dba o środowisko, promuje innowacyjność, tworzy miejsca pracy, respektuje zasady zrównoważonego rozwoju i jest odpowiedzialna społecznie.

Tytuł Ambasadora Polskiej Chemii otrzymało do tej pory Chemiczne Koło Naukowe Politechniki Warszawskiej "Flogiston" oraz Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.

Program spotkania:

Data: 16 maja 2018r.

Miejsce: Budynek A Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, sala 112.

12:00 – 12:45 PCCase – rozwiąż test kompetencyjny i poznaj swoje preferencje zawodowe! – spotkanie otwarte dla wszystkich Studentów Politechniki Gdańskiej

Prowadzący: Karolina Ławecka, Marta Staszewska (dział HR Grupy PCC)

Podczas warsztatu dowiecie się, czym zajmuje się Grupa PCC i na jakie stanowiska aktualnie prowadzone są procesy rekrutacyjne. To jednak nie wszystko! Specjalnie dla Was została przygotowana platforma kompetencyjna stwarzająca doskonałą okazję do rozpoznania własnych predyspozycji zawodowych i dominujących cech. Na jakich stanowiskach pożądane są Wasze kompetencje? Tego dowiecie się podczas warsztatu PCCase!

13:00 – 14:00 Statystyczne planowanie eksperymentów – spotkanie dla studentów Wydziału Chemicznego

Prowadzący: Igor Korczagin (Dyrektor działu R&D, absolwent Politechniki Gdańskiej)

Na czym polega technika planowania eksperymentów i jakie są podstawowe plany eksperymentalne? Tego dowiecie się podczas warsztatu "Statystyczne planowanie eksperymentów". Dodatkowo zaprezentujemy Wam przykłady zastosowania planów eksperymentalnych w przemyśle chemicznym. Na koniec będziecie mieli okazję przeprowadzić własne eksperymenty i dokonać analizy ich wyników.

Obowiązuje rejestracja poprzez stronę www.pccambasador.pl

Liczba miejsc ograniczona!

W godzinach 12:00-14:00 na uczelni będzie można porozmawiać
z pracownikami Grupy PCC na specjalnie przygotowanym stoisku firmowym.

Zapraszamy serdecznie!