Konkursu Czerwonej Róży 2019 na najlepszego studenta i najlepsze koło naukowe uczelni województwa pomorskiego

Czerwona Róża to symbol piękna, doskonałości i miłości. Pod tym hasłem kryją się także bogate tradycje pomorskiego środowiska akademickiego. Od 57 lat niezwykle prestiżowa statuetka „Czerwonej Róży” trafia do rąk wybitnych, najbardziej wyróżniających się studentów.

Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii.

Termin zgłaszania kandydatur na etapie uczelnianym upływa w dniu 5 kwietnia 2019 r. do godz. 15.00 (piątek).
Składane wnioski (studenci, koła naukowe) powinny być zaakceptowane przez Prodziekana ds. kształcenia

By wygrać, trzeba mieć talent, być zdolnym i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia ocen, ale także aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinach społecznej, sportowej i artystycznej.
Na laureatów, poza splendorem i przepustką do kariery, którą daje statuetka Czerwonej Róży, czekają również cenne nagrody. Najlepszy student może przesiąść się z komunikacji miejskiej do własnego samochodu, a pozostali zwycięzcy podreperują swój budżet.

Regulamin Konkursu, komunikat oraz wzory formularzy zgłoszeniowych (wnioski) znajdują się również w dziale “Dokumenty do pobrania” na stronie Stowarzyszenia Czerwonej Róży http://czerwonaroza.org.pl/konkurs#dokumenty-do-pobrania, oraz na dole strony.

Nagrody w Konkursie
- dla najlepszego studenta - samochód osobowy
- dla najlepszego koła naukowego - 12.000 zł

Harmonogram Konkursu
9.04.2019 r. - publiczna prezentacja finalistów z poszczególnych wydziałów PG przed Komisją Konkursową PG,
9.04.2019 r. - posiedzenie Komisji Konkursowej i wybór laureatów w PG,
12.04.2019 r. - termin dostarczenia dokumentów nominowanych z PG do finału Konkursu do biura organizacyjnego Stowarzyszenia Czerwonej Róży,
27.05.2019 r. - publiczna prezentacja finalistów Konkursu,
31.05.2019 r. - posiedzenie Kapituły Konkursowej,
02.06.2019 r. - finał Konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Organizatorzy Konkursu
Stowarzyszenie Czerwonej Róży, przy współudziale szkół wyższych Województwa Pomorskiego

Gospodarz Konkursu
Uniwersytet Morski w Gdyni