Konsul z Ambasady USA na PG - spotkanie ze studentami 8 listopada

Informujemy, że 8 listopada w środę Politechnikę Gdańską odwiedzi przedstawiciel Ambasady USA w Polsce, pani Vice Consul Briana Corso.
Podczas spotkania ze studentami przedstawi programy wymiany wakacyjnej oraz ułatwienia wizowe dla studentów, odpowie także na pytania oraz weźmie udział w dyskusji - pani konsul mówi w języku polskim.

Konsul z Ambasady USA na Politechnice Gdańskiej - środa 8 listopada 2017

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie konsulem, panią Brianą Corso, która:
- przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów
- wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny
- odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji pan Konsul mówi po polsku

8 listopada 2017 roku, środa, godzina 12:00
Politechnika Gdańska, Gmach Główny, sala 300

Prelegenci:
Briana Corso, Vice Consul
Briana Corso jest dyplomatą amerykańskim w randzie Vice - Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski pracowała w krajach Ameryki Południowej - Kolumbia oraz Argentyna. Przed wstąpieniem do korpusu dyplomatycznego USA pracowała jako prawnik w Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego w Los Angeles. Jako wolontariusz, udzialała się w Korpusie Pokoju na terenie Ekwadoru. Ukończyła Uniwersytet Kalifornijski oraz Loyola Law School w Los Angeles. Zna języki angielski, hiszpański i polski. Lubi podróżować po Polsce z rodziną.

Bożena Magdziak, Consular Assistant
Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.

Marek Witkowski, studencki ambasador na Politechnice Gdańskiej
Marek Witkowski od 9 lat wysyła studentów Politechniki Gdańskiej na wakacyjne programy wyjazdowe w Stanach Zjednoczonych. Liczba studentów którzy dzięki niemu spędzili wakacje w USA to 467 osób. Jako praktyk, doradza jakie są możliwości oraz oferty pracy. Współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie Stanów Zjednoczonych.