Morze pracy na wakacje

31 maja 2017 r. w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku odbędą się Letnie Targi Pracy Pomorza pod hasłem „Morze pracy na wakacje".

Tego dnia  kampus  WSB  w  Gdańsku  przy  Alei  Grunwaldzkiej  238  A,  zmieni  się w miasteczko pracy, gdzie 40 pracodawców z branży hotelarskiej i gastronomicznej będzie szukać pracowników na sezon. Impreza dedykowana jest młodym Pomorzanom - stanowiącym  kadrowy  potencjał  pomorskiej  gospodarki  -  w  szczególności  studentom i absolwentom szkół wyższych w regionie, chętnym do podjęcia pracy w czasie wakacji.

Organizatorami przedsięwzięcia są Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, Gdański Urząd Pracy, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Gdańska Organizacja Turystyczna i Pracodawcy Pomorza. Szczegóły wydarzenia znaleźć można na: www.letnietargipracy. pl

Ponieważ jednym z wyzwań samorządu województwa pomorskiego jest stworzenie pomorskiej młodzieży odpowiednich warunków do świadomego kształtowania swojego rozwoju oraz ułatwienie im startu w życiu zawodowym, w czasie Targów chcemy podnosić świadomość młodych na temat roli poradnictwa zawodowego w rozwoju zawodowym. Stąd w programie usługi doradców zawodowych m.in.: warsztaty rozwojowe, możliwość przygotowania dokumentów aplikacyjnych przy wsparciu doradców w Alei Rekrutacji.

Wydarzenie będzie miało charakter pikniku, a ofertę merytoryczną wzbogacą prezentacje gastronomiczne, możliwość zrobienia bezpłatnie zdjęcia do CV, strefa gier.

Z myślą o młodych uczestnikach Targów Organizatorzy przygotowali też event „POWER 2 WORK", gdzie  udzielane  będą  informacje  merytoryczne  o możliwościach  skorzystania z funduszy europejskich na rozwój zawodowy, porady jak krok po kroku założyć własną firmę,  informacje  o  najbardziej  potrzebnych  zawodach  na  regionalnym  rynku  pracy z wykorzystaniem narzędzia Barometr Zawodów.