Możliwość współpracy z PLO

Polskie Linie Oceaniczne (PLO) we współpracy z Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej zapraszają studentów studiów magisterskich oraz studentów studiów inżynierskich dwóch ostatnich semestrów z kierunków Oceanotechnika i Transport do udziału w projektach związanych z koncepcją uruchomienia linii żeglugowej Floryda-Morze Bałtyckie oraz innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie transportu wodnego. Projekty te m. in. dotyczą:

1. projektu statku AD5 Titan- High Capacity Long Load RoRo Multi Purpose Heavy Lift Vessel. Praca studentów zaangażowanych w projekcie będzie polegała na przygotowaniu projektu kontraktowego (na bazie dokumentacji projektu), a także dopracowaniu projektu koncepcyjnego, zbudowaniu małego modelu lub / i animacji / wizualizacji projektu. Wstępne wyniki mają być zaprezentowane w czerwcu 2019 w Miami.
  2. Projektu Autonomicznego Śródlądowego Transportu Wodnego (model / animacja / wizualizacja).
  3. Współpracy przy projekcie promu elektrycznego przeznaczonego na Zatokę Gdańska na bazie projektu Neltona.

Mile widziane są również własne koncepcje i projekty. Studenci mogą liczyć na wsparcie merytoryczne oraz możliwość realizacji prac dyplomowych w powiązaniu z podanymi tematami.

Osoby zainteresowane proszeni są o kontakt z Prodziekanem ds. kształcenia dr inż. Hosseinem Ghaemi w godzinach przyjęć studentów do dnia 11 marca 2019.