Nagroda Stowarzyszenia Czerwonej Róży 2018

Czerwona Róża - nagroda prestiżowa z bogatymi tradycjami, przyznawana najlepszym studentom i kołom naukowym na Pomorzu od 1962 roku.

Nagrodę Czerwonej Róży na początku wręczano poetom, pisarzom, później także młodym naukowcom. Dziś laureaci pierwszych edycji konkursu są znanymi lekarzami, inżynierami, architektami, biznesmenami, politykami.

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów i kół naukowych Trójmiasta. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze pomorskich uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. By wygrać, trzeba mieć talent, być zdolnym i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia, aktywność społeczna i pozanaukowa.

Na laureatów, poza splendorem i przepustką do kariery, którą daje statuetka Czerwonej Róży, czekają również cenne nagrody. Najlepszy student może przesiąść się z komunikacji miejskiej do własnego samochodu, a pozostali zwycięzcy podreperują swój budżet. Zwycięzca konkursu - najlepszy żak Trójmiasta, będzie brał udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszego studenta RP - Primus Inter Pares.

Stowarzyszenie Czerwonej Róży inicjuje i wspiera wiele cennych inicjatyw w trójmiejskim środowisku akademickim, m.in. "Dziennik Akademicki" - regularny studencki dodatek w "Dzienniku Bałtyckim", działania charytatywne na rzecz oósb ciężko doświadczonych przez los. Posiada również status organizacji pożytku publicznego i nie prowadzi działalności komercyjnej.

Regulamin konkursu Czerwonej Róży

Formularz zgłoszeniowy Student