Prestiżowe uznanie dla Studia Doktoranckie” na WOiO PG: Studia doktoranckie na kierunku „Budowa i eksploatacja maszyn” wśród najlepiej ocenianych i certyfikowanych kierunków w Polsce

Dnia 09 kwietnia 2018 na uroczystej gali w Warszawie Komisja Certyfikacyjna III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością” przyznała kierunkowi studiów Budowa i eksploatacja maszyn (studia III stopnia), prowadzonemu na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”.

W tym roku aż 14 kierunków studiów oferowanych przez Politechnikę Gdańską otrzymało certyfikaty trzeciej edycji programu „Studia z Przyszłością”. Z ramienia WOiO PG, p. dr hab. inż. Jerzy Głuch, prof. nadzw. PG brał udział w tej uroczystości.

W poprzednich edycjach programu certyfikowane zostały dwa kierunki studiów prowadzonych na WOiO PG: Oceanotechnika (I i II stop.) w roku 2016 oraz Transport (I stop.) w 2017 roku.

Zgodnie z Regulaminem Programu kierunek był oceniany niezależnie przez trzech ekspertów-członków Komisji, w tym: eksperta reprezentującego środowisko akademickie, eksperta reprezentującego środowisko gospodarcze oraz eksperta działającego w imieniu organów statutowych Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Członkowie Komisji, badając kierunek studiów, sięgali do wielu zróżnicowanych źródeł informacji o realizowanym programie i koncepcji kształcenia. Poza analizą kwestionariusza certyfikacyjnego i opisu efektów kształcenia, czy strony internetowej Uczelni, recenzenci pozyskiwali informacje m.in. z systemów Ośrodka Przetwarzania Informacji, Polskiej Komisji Akredytacyjnej, bazy POL-on, baz zawierających dane z rynku pracy, a także bezpośrednio od interesariuszy rynkowych.

Decyzja Komisji stanowi dowód uznania dla zaprojektowanej i wdrażanej na certyfikowanym kierunku studiów koncepcji kształcenia, która posiada cechy innowacyjne, jest dostosowana do potrzeb rynku pracy i oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego Uczelni oraz umożliwia przekazywanie studentom aktualnej, nowoczesnej wiedzy, jak również kreowanie umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców. W opinii Komisji certyfikowany kierunek studiów prowadzony jest zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi, obowiązującymi w szkolnictwie wyższym, co w pełni uzasadnia przyznanie mu Certyfikatu „Studia z Przyszłością”.

Pełną listę laureatów programu oraz relację z gali wręczenia wyróżnień można znaleźć na stronie internetowej studiazprzyszloscia.pl.