Seminarium - Prostowanie termiczne konstrukcji spawanych z wykorzystaniem indukcji magnetycznej

Zapraszamy wykładowców , studentów oraz wszystkich zainteresowanych dnia 26.04.2018 (czwartek) o godz. 15.00 do audytorium im. prof. Sipowicza WOiO PG i hali Katedry Technologii Obiektów Pływających, Systemów Jakości i Materiałoznawstwa na pokazy i seminarium pt. „Prostowanie termiczne konstrukcji spawanych z wykorzystaniem indukcji magnetycznej.

W programie m.in.:

Naprężenia w konstrukcjach spawanych, ich wpływ na deformację.
Tensometryczna metoda pomiaru naprężeń.
Ogólne informacje o indukcji magnetycznej
Szczegółowa charakterystyka oraz możliwości stosowania urządzenia TERAC 25 – EFD Induction
Prezentacja praktycznego prostowania konstrukcji spawanych z opisem stosowanych technik

Organizatorem seminarium jest Sekcja Spawalników Pomorskich przy SIMP O/Gdańsk, EFD Induction. Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa PG.