Seminarium TIPO

W dniach 26.06 oraz 27.06, w ramach cyklu seminariów TIPO (Technologie Informatyczne dla Przemysłu Okrętowego), przedstawiciele firmy Hexagon zaprezentowali możliwości precyzyjnego odtwarzania geometrii obiektów o zróżnicowanych rozmiarach za pomocą laserowej techniki pomiarowej. Wykorzystując laserową głowice skanującą 3D, zamocowaną na ramieniu pomiarowym oraz połączoną z trackerem, przeskanowano deski windsurfingowe oraz statecznik olimpijskiej klasy RS:X.  Modele 3D otrzymane w ten sposób pozwolą na realizację dyplomów studenckich prowadzonych we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. Zeskanowany został także kadłub waterbike Dżordż należący do koła naukowego KSTO Korab, co pozwoli studentom na badania oraz optymalizację istniejącego kształtu. Przedstawicielom firmy Hexagon bardzo dziękujemy za wartościową prezentację.