Trwa głosowanie do budżetu obywatelskiego PG - II edycja

Do 28 listopada trwa głosowanie nad projektami do drugiej edycji budżetu obywatelskiego (BO) Politechniki Gdańskiej. Do rozdysponowania jest 500 tys. zł, z czego 350 tys. zł przeznaczone zostanie na realizację projektów pracowniczych, a 150 tys. zł -  studenckich.

- W ramach pierwszej edycji BO wpłynęło bardzo wiele zgłoszeń, co stanowi potwierdzenie, że taka inicjatywa była oczekiwana zarówno przez pracowników naszej uczelni, jak i studentów.  W tym roku projektów jest mniej, ale widać, że zgłoszenia są bardziej przemyślane. Niezależnie od tego, które z projektów zdobędą największą liczbę głosów i zostaną zrealizowane, z pewnością przyczynią się do jeszcze większego komfortu pracy i nauki na Politechnice Gdańskiej - mówi prof. Jacek Namieśnik, rektor PG.

Wstępną weryfikację przeszło i zostało dopuszczonych do głosowania 16 z 22 zgłoszonych projektów pracowniczych i 9 z 13 zgłoszonych przez studentów.

Lista projektów: pracowniczych i studenckich

Pracownicy i studenci PG mogą przystąpić do głosowania przez wypełnienie interaktywnych kart, które są dostępne tutaj

Głosowanie potrwa do 28 listopada, do godz. 23:59. Lista rankingowa projektów zostanie ogłoszona 6 grudnia o godz. 12.

PG jest pierwszą uczelnią w regionie, która uruchomiła własny budżet obywatelski.