Uroczyste Posiedzenie Senatu Politechniki Gdańskiej z okazji inauguracji roku akademickiego 2020/2021 odbędzie się 2 października o godz. 11.15.

Centralna uroczystość inaugurująca nowy rok akademicki, w związku z sytuacją epidemiczną, odbędzie się w tym roku w sposób hybrydowy. Ograniczona została lista bezpośrednich uczestników Uroczystego Posiedzenia Senatu, natomiast wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w Inauguracji, dzięki transmisji online dostępnej na uczelnianym kanale Youtube.

Link do Youtube

Posiedzenie Senatu rozpocznie się powitaniem i przemówieniem inauguracyjnym prof. Krzysztofa Wilde, rektora Politechniki Gdańskiej. Po nim nastąpi wręczenie Orderów Odrodzenia Polski. Następnie będzie miało miejsce wręczenie Złotego Medalu za Zasługi dla Politechniki Gdańskiej oraz wręczenie tytułu „Osobowość Politechniki Gdańskiej”.

W kolejnej części posiedzenia goście wysłuchają wystąpień inauguracyjnych dziekanów, a po nich odbędzie się immatrykulacja studentów. Ślubowanie złożą najlepsi nowo przyjęci przedstawiciele wszystkich dziewięciu wydziałów. Tę część posiedzenia zakończy przekazanie nagrody dla najlepszego studenta Politechniki Gdańskiej.

Na zakończenie uroczystości profesor Grzegorz Węgrzyn z Uniwersytetu Gdańskiego, przewodniczący Rady Doskonałości Naukowej, członek korespondent Polskiej Akademii Nauk oraz prezes gdańskiego oddziału PAN,  wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Jak COVID-19 wpływa na badania naukowe?”.

O oprawę muzyczną uroczystości jak zawsze zadba Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej pod dyrekcją prof. Mariusza Mroza.

Msza Św. inaugurująca nowy rok akademicki odbędzie się dzień wcześniej, 1.10 o godz. 8:00 w Archikatedrze Oliwskiej, natomiast złożenie wieńców przez przedstawicieli władz uczelni pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców nastąpi 2.10 br. o godz. 9:00.

W związku z Inauguracją Roku Akademickiego 2020/2021, w dniu 2 października zostały ustalone godziny rektorskie od 11.00 do 13.00.

Czytaj więcej - Organizacja zajęć na Politechnice Gdańskiej w roku 2020/2021

za www.pg.edu.pl