Wizyta na 2. Śląskich Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA

W dniach 10-11 listopada 2017 roku, 30 osobowa grupa studentów różnych kierunków i specjalności naszego Wydziału uczestniczyła w Targach Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda” oraz towarzyszącemu targom forum technologicznemu Marine Industry Forum.

Studenci mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i materiałami stosowanymi w produkcji jachtów i łodzi na świecie, badaniami uczelni i instytutów badawczych z Polski i z zagranicy. Wizyta na targach pozwoliła również podziwiać najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, a do tego najnowocześniejszy sprzęt żeglarski i motorowodny. Targi odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i zgromadziły czołowych producentów łodzi i jachtów w Polsce. Wyjazd odbył się na zaproszenie Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych „Polskie Jachty” w ramach wieloletniej współpracy z Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz firmy Murator EXPO.

Pieczę nad studentami sprawowali mgr inż. Dariusz Duda, pełnomocnik dziekana WOiO ds. praktyk studenckich, z mgr inż. Jacek Frost, pełnomocnik dziekana ds. promocji Wydziału oraz dr inż. Wojciech Leśniewski opiekun Koła Naukowego KORAB, mgr inż. Paweł Kaszowski.

Więcej informacji na temat Targów Wiatr i Woda w Katowicach oraz możliwość odbycia wirtualnej wycieczki znajduje się na http://www.wiatriwoda.pl/mif/  oraz na http://www.wiatriwoda.pl/targi-w-katowicach/

Galeria zdjęć