Wycieczka do Centrum Zarządzania i Sterowania Ruchem TRISTAR w Gdańsku

W dniu 06.11.2017 r. odbyła się wycieczka do Centrum Zarządzania i Sterowania Ruchem Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, w której uczestniczyli studenci V semestru kierunku Transport, specjalność systemy transportu wodnego.

W ramach wycieczki studenci mieli okazję poznać szczegóły związane z budową, funkcjonowaniem i działaniem inteligentnego systemu sterowania ruchem Tristar w Trójmieście. Rolę przewodnika pełnił Pan Krzysztof Łutowicz, główny specjalista ds. systemów sterowania GZDiZ. Ważnym punktem wizyty była możliwość zwiedzenia sali operatorskiej centrum sterowania ruchem, gdzie operatorzy analizują sytuację na drogach oraz stanowisko utrzymania Tunelu pod Martwą Wisłą. Wycieczka jest cennym doświadczeniem dla studentów, którzy na własne oczy mogą zobaczyć pracę systemu usprawniającą ruch w dużym mieście portowym.

Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni oraz Panu Krzysztofowi Łutowiczowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz cenną wiedzę praktyczną zdobytą podczas wizyty. Organizatorem wycieczki z ramienia Wydziału była mgr inż. Izabela Szwoch.