Wyniki Konkursu "OiO4um" na najlepsze prace inżynierskie obronione na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, edycja VI (2019/20)

Finał Konkursu OiO4um edycja VI (2019/20) na najlepsze prace dyplomowe inżynierskie obronione na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej w okresie od 01.03.2019 r. do 28.03.2020 r., organizowany wspólnie przez Związek Pracodawców FORUM OKRĘTOWE oraz WOiO PG odbył się we czwartek 08.10.2020 r. w Sali 119 na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej w godz. 12:00-14:00.

Do finału Konkursu OiO4um zakwalifikowano następujące prace (w porządku alfabetycznym):

• Analiza numeryczna konstrukcji z imperfekcjami na podstawie pomiarów fotogrametrycznych – p. Aleksandra Beczek, kierunek: Oceanotechnika, promotor: dr hab. inż. Tomasz Mikulski, prof. PG;
  • Analiza MES odkształceń i naprężeń w kadłubie kontenerowca – p. Mateusz Jabłoński, kierunek: Oceanotechnika, promotor: dr inż. Marian Bogdaniuk;
  • Rotor Flettnera jako wspomaganie napędu statku. (Flettner rotor as supporting element of ship propulsion system) – p. Marcin Janczewski Vel Anczewski, kierunek: Energetyka, promotor: dr inż. Hossein Ghaemi;
  • Projekt wstępny turbiny gazowej dla wybranego gazowego obiegu kombinowanego dla bloku elektrowni o mocy sumarycznej 70MW – p. Patryk Stanisławski, kierunek: Energetyka , dr hab. inż. Jerzy Głuch.

Po prezentacji prac, Komisja Konkursowa obejmująca przedstawicieli przemysłu morskiego ogłosiła wynik: zwycięzcą Konkursu został p. inż. Patryk Stanisławski. Drugie miejsce zajął p. inż. Marcin Janczewski Vel Anczewski, a trzecie miejsce ex aequo zajęli p. inż. Aleksandra Beczek oraz p. Mateusz Jabłoński. Komisja w swoim ogłoszeniu uznała, że wszystkie prace były zrealizowane na najwyższym poziomie merytorycznym.

Nagrody dla Zwycięzcy i pozostałych finalistów obejmowały 3 miesięczne płatne staże, ufundowane przez REMONTOWA Holding oraz pozostałych członków Forum Okrętowego.

Ze względu na sytuację związaną z epidemią COVID-19 Finał Konkursu OiO4um był transmitowany na kanale Facebook WOiO PG, dzięki zaangażowaniu pracowników Wydziału, m. in. p. mgr inż. Jacka Frosta, p. inż. Mateusza Rawa oraz p. Andrzeja Chmielewskiego.

Zwycięzcy i Finalistom Konkursu "OiO4um" serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a studentów Wydziału zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu OiO4um.