Zawody IWR 2018

Za studentami koła naukowego KSTO Korab 39. IWRy (International Waterbike Regatta), które odbyły się w Zagrzebiu. Regaty przyniosły drużynie z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa dużo doświadczenia i niesamowitych przygód. Nowi członkowie koła mieli okazję przyjrzeć się współzawodnictwu i jak jednostki wykonane przez studentów startują w różnych konkurencjach. Emocje były ogromne. W regatach wzięło udział 38 różnych jednostek z całej Europy.

Dzień przed startami studenci sprawnie złożyli jednostki i rowery bez problemu wylądowały na wodzie. Pierwszego dnia regat Rektor i Dżordż zawzięcie walczyli w kwalifikacjach. Niestety CBG i RW4 nie mogły wystartować z powodu problemów technicznych, które zostały zreperowane.

Drugi dzień regat był bardzo intensywny, więc też pełen motywacji! RW4 i C.B.G. dostały swoją szansę w restartach, lecz niestety, RW4 nie zakwalifikowało się do półfinałów. Członkowie KSTO Korab nie dali się tym złamać i już tego samego dnia zarówno Rektor, Dżordż i CBG wspinali się w rankingu podczas półfinałów, mimo uciążliwej pogody objawiającej się upałem i ulewami.

Ostatniego dnia regat odbyły się finały i długi dystans. Rektor wystartował w każdym wyścigu i walczył do końca.  Regaty zakończyły się sukcesem studentów koła KSTO Korab z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Wyniki końcowe:

• Rektor 3. miejsce
  • C.B.G. 16. miejsce
  • Dżordż 17. miejsce
  • RW4 23. miejsce

Studenci koła KSTO Korab chcieliby podziękować wszystkim osobom, które kibicowały i wspierały, opiekunom, sponsorom oraz organizatorom tegorocznych regat. W szczególności Politechnice Gdańskiej i Wydziałowi Oceanotechniki i Okrętownictwa.

Teraz wracają do warsztatu i za rok walczą jeszcze raz!

fot. Konrad Kmieć